Wolny czas można spożytkować na wiele sposobów. Niestety coraz częściej dzieci mają tendencję spędzania go przy komputerze. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że nie spędzają tego czasu zbyt wiele przy komputerze, a coraz częściej niestety właśnie tak jest. Warto zachęcić dziecko do aktywnego spędzania czasu wolnego. Tak by mogło się poruszać, spalić trochę energii i zadbać o swoje zdrowie.

Aktywność w czasie wolnym

Jedną z ciekawszych propozycji na spędzenie czasu wolnego jest nauka pływania dla dzieci. To sport, który uważa się za jeden ze zdrowszych. Działa pozytywnie na cały organizm i wzmacnia mięśnie oraz je regeneruje. Dodatkowym plusem nauki pływania jest korygowanie wad postawy, a siedząc długie godziny przy komputerze coraz więcej dzieci ma problemy z kręgosłupem. Dlatego pływanie to nie tylko fajny pomysł na aktywne spędzenie czasu, ale również przyczynia się do poprawy kondycji.

Naukę pływania najlepiej powierzyć doświadczonym instruktorom i zapisać dziecko na lekcje pływania. Można wybrać ofertę indywidualną lub grupową. To jak dziecko będzie lepiej przyswajać wiedzę zależy od jego indywidualnych preferencji. Jeśli odnajduje się dobrze w grupie to na pewno wyniesie wiele z grupowych zajęć, jeśli jest nieśmiałe lub trzeba poświęcić Mu więcej czasu by oswoił się z wodą wtedy lepiej postawić na lekcje indywidualne. Instruktor tak dobierze ćwiczenia, by dopasować je do indywidualnych umiejętności dziecka. Pozytywne nastawienie i nauka przez zabawę to klucz do sukcesu.

Korzyści płynące z nauki pływania

Oprócz wcześniej wymienionych zalet kolejną jest to, że dziecko podczas wodnych szaleństw nad jeziorem, morzem, czy w basenie nabiera umiejętności pływania co daje mu możliwość bezpieczniejszej zabawy w wodzie. Rodzic może czuć się pewniejszy, co oczywiście nie zwalnia Go z obowiązku pilnowania dziecka. Warto uczulić swoje dzieci, że zabawa w wodzie może być świetną zabawą, ale woda to również żywioł i trzeba znać podstawowe zasady bezpieczeństwa wchodząc do wody.

Niemal przy każdym basenie funkcjonują szkółki specjalizujące się w nauce pływania. Na przykład w okolicy Warszawy zajęcia odbywają się na basenie MOSiR w Mińsku Mazowieckim, przy ulicy Wyszyńskiego 56.

____________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.