Strona głównaUncategorizedSchody problemem dla niepełnosprawnych

Schody problemem dla niepełnosprawnych

Nie ciężko jest wyobrazić sobie z jakim problemem zmagają się osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, gdy na swojej drodze natkną się na schody. Schody są stromą, nierówną konstrukcją, która uniemożliwia przejazd wózkom inwalidzkim. Nawet z pomocą osób trzecich i użyciem siły ciężko jest bezpiecznie przeprowadzić osobę niepełnosprawną przez tą przeszkodę na jego drodze. Przy takiej sytuacji warto użyć jednego z udogodnień dla niepełnosprawnych jakimi są szyny najazdowe teleskopowe.

Szyny najazdowe teleskopowe – co to jest?

Szyny najazdowe teleskopowe to rampy umożliwiające przejazd po progach oraz schodach wózkiem inwalidzkim lub ciężkim towarem (po szynach). Są one idealnym rozwiązaniem problemu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich z pokonaniem stromych schodów. Szyna najazdowa teleskopowa wykonana jest z materiału, który zapobiega poślizgowi, nieświadomemu zjazdowi kół po szynie. Szyny są w zupełności bezpieczne w użytku, dzięki zabezpieczeniom uniemożliwiającym samoistne złożenie się szyny do rozmiarów początkowych. Szyny najazdowe teleskopowe są proste w użytku oraz łatwe w procesie składania oraz rozkładania. Szyna potrafi osiągnąć nawet ponad trzy metry długości oraz kąt nachylenia równy dwunastu stopniom. Niektóre szyny najazdowe teleskopowe są w stanie utrzymać wagę nawet ok. 200 kilogramów.

Do czego przydają się szyny najazdowe teleskopowe?

Jak już wcześniej zostało wspomniane szyny najazdowe teleskopowe są często używane do umożliwienia przejazdu niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich przez schody oraz wysokie progi. Jednakże szyny można wykorzystać również do łatwiejszego i sprawniejszego wprowadzenia wózka inwalidzkiego do bagażnika samochodu lub do busa bez potrzeby podnoszenia wózka inwalidzkiego. Wystarczy ustawić szyny jednym końcem na podłożu a drugim w bagażniku, odpowiednio ustawić odległość między szynami a następnie najechać kołami wózka inwalidzkiego na każdą szynę najazdowo teleskopową i delikatnie popychając wjechać do bagażnika.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne