Strona głównaUncategorizedPodnośnik wannowy, czyli nieocenione udogodnienie dla osób niepełnosprawnych i starszych

Podnośnik wannowy, czyli nieocenione udogodnienie dla osób niepełnosprawnych i starszych

Zarówno osoby niepełnosprawne, jak i osoby starsze każdego dnia zmagają się z wieloma wyzwaniami, które dla zdrowych osób nie stanowią żadnej znaczącej przeszkody. Jedną z trudniejszych tego typu rzeczy niewątpliwie jest samodzielne wykonywanie czynności higienicznych. Osoby z niepełnosprawnościami niejednokrotnie nie są w stanie bez pomocy osób trzecich wykąpać się, czy też wziąć prysznic. Dla takich osób jest to nie tylko utrudnienie wynikające z ich niepełnosprawności, ale także wielki dyskomfort psychiczny. Wówczas osoba niepełnosprawna bądź starsza odczuwa frustrację, niechęć do życia, a niekiedy nawet popada w stany depresyjne. Doskonałym rozwiązaniem, który ma za zadanie ułatwić życie osobom z niepełnosprawnościami jest podnośnik wannowy.

Zasada działania podnośnika wannowego

Podnośniki wannowe to urządzenia elektryczne, których głównym zadaniem jest umożliwienie wykonywania czynności higienicznych osobom straszymy i osobom niepełnosprawnym. Osoba użytkująca podnośnik wannowy może bez problemu podnosić oraz opuszczać go, dzięki prostemu i wodoszczelnemu pilotowi sterowania. Samo urządzenie wyglądem przypomina krzesło z siedziskiem z podnośnikiem. Zatem samą zasadę działania urządzenia można w pewnym sensie porównać do windy transportującej daną osobę do wanny. Regulacja wysokości podnośnika wannowego daje możliwość na łatwy transfer osób nie w pełni sprawnych ruchowo na siedzisko podnośnika. Jest to ogromne ułatwienie nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale także dla ich opiekunów. Co więcej większość obecnie dostępnych na rynku podnośników wannowych posiada dodatkowo możliwość odchylenia pozycji oparcia. Wpływa to w dużym stopniu na komfort użytkownika i daje możliwość lepszego dopasowania urządzenia do jego indywidualnych potrzeb.

Główne atuty podnośnika wannowego:

  1. Jedną z najistotniejszych zalet podnośnika wannowego jest jego niewielka waga. Dzięki temu urządzenie można bez większego problemu wyjąć z wanny i włożyć do wanny.
  2. Następnym ważnym atutem urządzenia jest możliwość złożenia. Wówczas podnośnik można w razie potrzeby wyjąć z wanny, złożyć i schować. Co więcej funkcja ta umożliwia wygodne zabranie podnośnika wannowego z sobą nawet w daleką podróż. Ponadto złożenie urządzenia nie wymaga zastosowania żadnych dodatkowych narządzi.
  3. Łatwa obsługa, która jest niezwykle ważna dla osób starszych, niepełnosprawnych, a także dla ich opiekunów.
  4. Wyposażenie podnośników wannowych w wodoodporny i prosty pilot sterowania.
  5. Kolejną ważną zaletą jest tworzywo, z którego wykonuje się podnośniki wannowe. Tworzywo to elastyczne pokrycie, które łatwo utrzymać w czystości.
  6. Większa samodzielność osób posiadających niepełnosprawność bądź osób starszych w wykonywaniu czynności higienicznych.
  7. Wysoki stopień komfortu użytkowania.
  8. Duży stopień bezpieczeństwa podczas użytkowania urządzenia.
  9. Szybki czas ładowania akumulatora. Wystarczy zaledwie około 3h i urządzenie jest gotowe do pracy.

Bezpieczeństwo podnośników wannowych

Wszystkie urządzenia dedykowane osobom starszym oraz osobom niepełnosprawnym muszą przede wszystkim być dla nich w pełni bezpieczne. Tak też jest i w tym przypadku. Podnośniki wannowe cechują się wysokimi standardami bezpieczeństwa podczas użytkowania. Wówczas podnośniki wannowe wyposażone są w antypoślizgowe nóżki, które dają całkowitą stabilność, a co więcej uniemożliwiają przesuwanie się urządzenia podczas użytkowania. Antypoślizgowe nóżki z przyssawkami podnośnika można dopasować i przytwierdzić do dna wanny niezależnie od jej kształtu i wielkości. Kolejnym ważnym dla bezpieczeństwa walorem podnośników wannowych jest antypoślizgowa powłoka. To właśnie dzięki niej osoba korzystająca z urządzenia nie zsunie się ani nie ześlizgnie podczas wykonywania czynności higienicznych. Ponadto materiał służący do wykonania siedziska podnośników wannowych jest całkowicie przyjazny dla skóry.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne