Strona głównaLifestyleDlaczego warto zdecydować się na witarianizm?

Dlaczego warto zdecydować się na witarianizm?

Coraz więcej osób poszukuje odpowiedniej diety dostosowanej do potrzeb organizmu. Oprócz chęci zdrowego odżywiania wiele osób pragnie żyć w zgodzie z naturą i własnymi przekonaniami. Dietą wartą uwagi jest witarianizm, który może być połączony z wegetarianizmem bądź weganizmem. O tym, czym właściwie jest witarianizm i jakie korzyści płyną ze stosowania tej diety można dowiedzieć się z poniższego tekstu.

Na czym polega witarianizm?

Główną zasadą stosowaną w witarianiźmie jest brak obróbki termicznej posiłków, które mają zostać spożyte. Aby być dokładniejszym, chodzi o to, by produktów składających się na posiłek nie podgrzewać do temperatury przekraczającej 42 stopnie Celsjusza. Wszystko najlepiej, żeby pozostało w surowej formie, aby nie traciło cennych składników odżywczych. Argumentami przemawiającymi za witarianizmem są aspekty natury, gdyż zwierzęta nie poddają swoich pokarmów obróbce termicznej, dlatego ludzie również nie powinni. Dodatkowo, według osób stosujących się do zasad witarianizmu, ta dieta jest bardziej ekologiczna od pozostałych, gdyż jedzenie niepoddawane obróbce termicznej nie wydziela szkodliwych substancji do środowiska.

Witarianizm może być połączony z wegetarianizmem, co wiąże się z wyeliminowaniem mięsa w diecie. Natomiast w przypadku, kiedy zdecydujemy się na witarianizm połączony z weganizmem, oprócz mięsa nie dopuszczamy w diecie również produktów odzwierzęcych, takich jak jaja, mleko lub ser.

Korzyści płynące z witarianizmu

Przestrzeganie zasad witarianizmu może wspomóc proces odchudzania, a dodatkowo działa oczyszczająco na organizm. Zwracając uwagę na zachowanie w diecie odpowiedniej porcji warzyw i owoców jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi wielu cennych składników odżywczych. Witarianizm umożliwia przywrócenie równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie, szczególnie w momencie, gdy ta dieta połączona jest z wegetarianizmem.

Należy jednak mieć na uwadze, iż każda dieta przed rozpoczęciem powinna być dokładnie omówiona z lekarzem prowadzącym, a przed przystąpieniem do stosowania się jej zasad należy wykonać szereg badań wykluczający stany chorobowe w naszym organizmie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne