Strona głównaLifestyleManicure hybrydowy - na co zwrócić uwagę?

Manicure hybrydowy – na co zwrócić uwagę?

Każdy chciałby się cieszyć pięknym i trwałym manicurem na co dzień. Dzięki lakierom hybrydowym jest to możliwe. Zapewniają one długotrwały efekt, ponieważ są wytrzymalsze na uszkodzenia. Jednak, by wydobyć ich maksymalny efekt należy pamiętać o kilku zasadach, które pomogą przedłużyć żywotność lakieru.

Dobre przygotowywanie – baza każdego manicure’u

Wszystko zaczyna się od pielęgnacji płytki paznokci. W przypadku stylizacji hybrydowej przygotowanie paznokci przed położeniem lakieru ma ogromne znaczenie. Płytka musi być, bowiem czysta, matowa i nieco chropowata. Dzięki temu, lakier będzie mógł odpowiednio zintegrować się z jej powierzchnią w trakcie utwardzania. Lakiery hybrydowe swoją trwałość zawdzięczają właśnie utwardzeniu i temu, że wnikają w strukturę płytki paznokcia.

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie z pozostałości lakierów i preparatów. Robimy to za pomocą acetonu. Potem należy płytkę zmatowić poprzez jej starcie z pomocą twardego pilniczka o gradacji 180/240 lub bloczku do paznokci. Później odsuwamy skórki z pomocą patyczka kosmetycznego, a na koniec odtłuszczamy powierzchnię za pomocą cleanera.  

Timing – czas utwaardzania

Lakiery hybrydowe są produktami światłoczułymi, więc wymagają lampy LED lub UV. W innym razie nie wyschną i będą się rozlewać. Nie tylko rodzaj lampy ma znaczenie, ale także czas utwardzania. W zależności od rodzaju lampy długość naświetlania będzie inna. Niektóre lakiery potrzebują także dłuższej sesji. W większości przypadków czas utwardzania dla jednej warstwy to 30 sekund. Dla słabszych lamp będzie to 60 sekund. Proces można powtarzać dla lepszego efektu. 

Prawidłowe utwardzenie ma znaczenie, ponieważ wpływa na wygląd i trwałość stylizacji. Czas potrzebny dla każdego lakieru jest podany przez producenta na opakowaniu produktu lub na stronie firmowej. 

Warto pamiętać, że dla pięknego manicure’u liczy się nie tylko to, jak go wykonamy. Ważne jest także, jakich produktów używamy. Nie zawsze warto stawiać na najniższą półkę cenową lub zamienniki, bo mogą one wpływać na jakość i trwałość stylizacji, a czasem także na kondycję paznokci w negatywny sposób. Cena powinna iść w parze z jakością.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne