Strona głównaBiznesWybór używanej zmywarki – czy to dobry pomysł?

Wybór używanej zmywarki – czy to dobry pomysł?

W niniejszym artykule przyglądamy się zagadnieniu kupna używanego sprzętu gastronomicznego. Dokładniej mówiąc sprawdzimy czym powinna się charakteryzować zmywarka.

Na co zwrócić uwagę wybierając zmywarkę wysokiej klasy?

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na zasilanie. Najczęściej zmywarki klasy premium działają na 400V, aczkolwiek nie jest to regułą, bo są także dostępne modele 230V. Po drugie, trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie zmywarki gastronomiczne są wyposażone w standardowy odpływ, gdyż niektóre modele są przystosowane do odpływu umieszczonego w podłodze. Kolejny aspekt dotyczy pompy wspomagającej płukanie. Niektóre modele mają takowe rozwiązanie, inne mogą wymagać odpowiedniego ciśnienia z sieci (z reguły ponad dwa bary). Następny, element, nad którym trzeba się zastanowić to uzdatniacz wody. W przypadku gdy korzystamy z twardej wody to uzdatniacz będzie pozycją obowiązkową.

Oczywiście poza aspektami technicznymi istotna jest także pojemność urządzenia oraz sposób ustawienia naczyń. Na rynku można znaleźć osobne urządzenia do talerzy oraz osobne do garów i tac.

Jeśli szukamy rozwiązań typowo gastronomicznych mamy możliwość zakupu zmywarki tunelowej, która myje naczynia w sposób ciągły, przesuwając kosze z naczyniami po taśmie. Jednak jest to rozwiązanie dedykowane raczej dla miejsc o bardzo dużym zużyciu naczyń. Nawet w przypadku średniej wielkości restauracji z reguły nie ma konieczności zastosowania rozwiązań taśmowych.

Czy warto kupować używane urządzenia gastronomiczne?

Coraz częściej możemy się spotkać z zakupem zmywarek gastronomicznych z outletu. Jest to dobre rozwiązanie ze względu na wyraźne oszczędności. Profesjonalne sprzęty gastronomiczne kosztują znacznie więcej niż urządzenia do użytku domowego. W efekcie bariera wejścia jest dla przedsiębiorców dosyć wysoka. Kupno używanych sprzętów wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem, dzięki któremu można wyposażyć kuchnię w sprzęt wysokiej klasy korzystając z rozsądnego budżetu. Używany sprzęt można kupić przeglądając ogłoszenia typu „zmywarka gastronomiczna używana” lub korzystając z profesjonalnych sklepów specjalizujących się w handlu używanym sprzętem gastronomicznym.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne