Strona głównaLifestyleJak najlepiej się zabezpieczać?

Jak najlepiej się zabezpieczać?

Wszystko idzie do przodu. Również podejście do spraw… łóżkowych. Dziś to nie jest żaden wstydliwy temat, temat tabu. O seksie się rozmawia i traktuje się go jako przyjemność, jako sposób na odstresowanie, lepszy sen, lepszy humor – a nie jako prokreacje – tylko i wyłącznie.Jeśli zmienia się podejście do seksu, zmienia się również… sposób… jego wykonywania (!?).

Do czego zmierzamy? – Do tego, że warto zabezpieczać się przed niechcianą ciążą i robi to coraz więcej osób – zabezpieczamy się nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed chorobami przenoszony drogą płciową – to jednak nie temat naszego artykułu, więc przejdźmy do rzeczy. Jakie sposoby zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą są najczęściej wybierane, jakie z nich są najskuteczniejsze?

Sposoby zabezpieczania się.

Oczywiście każdy powie, że najlepszym sposobem jest wypić szklankę zimnej ody i ochłonąć, bo nie ma stu procentowego sposobu na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą. Pomińmy oczywiście naturalne sposoby uniknięcia ciąży (temperatura ciała, kalendarzyk, obserwacja śluzu…). Jednak na rynku medycznym jest coraz więcej sposobów zabezpieczania się – do wyboru, do koloru…

Jakie to sposoby?

1.Hormony – Antykoncepcja hormonalna jest dostępna oczywiście tylko dla kobiet, a sposobów podawania hormonów jest kilka, tak więc każda kobieta na pewno dobierze odpowiedni i najwygodniejszy dla siebie.

-tabletki antykoncepcyjne (najpopularniejsze)

-plastry

-wkładki domaciczne

-krążki dopochwowe

-implanty podskórne

-iniekcje.

2.Mechaniczne metody antykoncepcji

-oczywiście prezerwatywy (które są używane dziś z obaw przed chorobami przenoszonymi drogą płciową niż z obawy przed ciążą)

-kapturki naszyjkowe

-błony dopochwowe (diafragmy)

-wkładki domaciczne (spirale)

3.Chemiczne metody antykoncepcji

Głównie chodzi tu o preparaty plemnikobójcze. Substancje, które zawierają takie preparaty ograniczają żywotność plemników i zagęszczają śluz szyjkowy. Niestety… preparaty te mają naprawdę niska skuteczność.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne