Strona głównaLifestyleZaproszenia ślubne – jakie elementy można na nim umieścić?

Zaproszenia ślubne – jakie elementy można na nim umieścić?

Projekt zaproszenia ślubnego jest bardzo ważny. Niezwykle istotne jest rozmieszczenie na nim poszczególnych elementów w sposób czytelny i przejrzysty. Na zaproszeniu musi się znaleźć wiele istotnych informacji, ważnych dla gości i Nowożeńców. Co należy umieścić na zaproszeniu ślubnym? Jakie elementy są kluczowe dla poprawnie wykonanego zaproszenia ślubnego?

Jakie powinno być idealne zaproszenie ślubne?

Zaproszenie na ślub i wesele powinno być oryginalne i nawiązywać do ogólnej stylistyki sali, w której będzie się odbywać przyjęcie weselne. Dekoracja stołów i ścian powinna być spójna z kolorystyką zaproszenia, ponieważ świadczy o elegancji, smaku i dobrym guście. Oczywiście to Para Młoda ma decydujący głos. Może wybrać zaproszenia w skromnym stylu, bez nadmiaru ozdobników lub kipiące od złota i grafiki.

Idealne zaproszenia ślubne muszą mieć przejrzystą szatę graficzną, być czytelne, nietuzinkowe i atrakcyjne wizualnie. Na widok zaproszenia powinno zapierać dech. A to oznacza, że grafik naprawdę musi się postarać. Kreatywność i inwencja twórcza są tutaj jak najbardziej wskazane.

Jakie elementy na zaproszeniu ślubnym?

Na niewielkiej powierzchni trzeba umieścić sporo informacji. Dlatego tak ważna jest dokładnie przemyślana konstrukcja zaproszenia. Do podstawowych elementów, które powinny się znaleźć na zaproszeniu należą:

  • imiona i nazwiska Państwa Młodych,
  • imiona i nazwiska gości,
  • miejsce, data i godzina ceremonii zaślubin,
  • adres restauracji lub sali bankietowej,
  • dane kontaktowe do Nowożeńców lub organizatora imprezy weselnej.

Na zaproszeniu ważny jest nie tylko rodzaj czcionki i jej kolor, ale także rozmieszczenie poszczególnych elementów. Oprócz podstawowych informacji, warto na nim umieścić akcent o charakterze ozdobnym. Modne są motywy kwiatowe i roślinne w kolorze różu, złota i zieleni. Para Młoda może postawić na minimalizm i wybrać uniwersalną czerń, przebitą mocnym, kolorowym akcentem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne