Wózki golfowe

Wiele osób myśli że gra w golfa to nudne zajęcie dla starszych bogatych Panów którzy cały dzień jeżdżą elektrycznymi wózkami golfowymi po polu golfowym. Prawda jest jednak taka że gra w golfa to fantastyczny sport dla każdego w każdym wieku. Jedna runda golfa zajmuje zazwyczaj od czterech do sześciu godzin podczas których przechodzi się od pięciu do dziewięciu kilometrów. Przyznasz że to nie jest krótki spacerek wokół bloku.

Aby przejść taki dystans w takim tempie prowadząc normalną grę podczas której oddajesz zazwyczaj od osiemdziesięciu do stu dwudziestu uderzeń należy się do tego odpowiednio przygotować. Oprócz odpowiednio dobranych butów golfowych i torby golfowej bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego golfisty jest wózek golfowy. Wózki golfowe dzielimy na pchane ręcznie lub elektryczne wózki golfowe. Kolejny podział to wózki dwukołowe, trójkołowe i tak dalej. Na jakie elementy zwracać uwagę podczas wyboru wózka golfowego dla golfisty? Może mało oczywiste a le najważniejsze jest ile wózek zajmuje miejsca po złożeniu. Ponieważ po zakończonej grze musi się zmieścić do bagażnika naszego samochodu. Co prawda jest możliwość zostawienia wózka golfowego w wózkowni na polu golfowym ale prędzej czy później przyjdzie taki moment że będziemy chcieli zagrać na innym polu golfowym. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć jaki wózek golfowy wybrać aby do bagażnika zmieściła się nasza torba golfowa ora zwózek . Powinniśmy się zastanowić czy powinien być jak najbardziej płaski aby położyć go na podłodze bagażnika naszego samochodu a na wózek torbę golfową tak aby bagażnik się zamknął. Możliwe że jednak bardziej nam będzie zależało na tym aby wózek zajmował jak najmniejszą powierzchnie w poziomie a nie w pionie. Nie wspomnę już o tych szczęśliwcach którzy mogą grać ze swoją rodziną. Wtedy musi się zmieścić wózek i torba zony oraz dziecka a tedy nawet duże SUVy mają za mało miejsca w bagażniku. Kolejnym bardzo istotnym elementom w wyborze odpowiedniego wózka golfowego jest są jego funkcjonalności takie jak hamulec który zapobiegnie staczaniu się wózka na pochyłym terenie pola golfowego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne