Strona głównaUncategorizedW jaki sposób pozbyć się szczurów z naszego mieszkania lub firmy?

W jaki sposób pozbyć się szczurów z naszego mieszkania lub firmy?

Pozbycie się szczurów nie jest takie łatwe. Gryzonie są inteligentne i ostrożne, więc tylko naprawdę skuteczna metoda tępienia szczurów pomoże. Najskuteczniejszym sposobem do walki z tymi dużymi gryzoniami jest deratyzacja wykonana przez profesjonalną firmę deratyzacyjną. Dysponują oni profesjonalnymi środkami chemicznymi, które są skuteczne nawet w najtrudniejszych przypadkach, dzięki takiemu działaniu nie dojdzie do plagi szczurów.  

Co zrobić, aby pozbyć się szczurów z mieszkania lub firmy?

Szczury rozmnażają się bardzo szybko i lubią przebywać w pobliżu człowieka, ponieważ mają dostęp do resztek pożywienia i miejsc, w których jest im ciepło i przyjemnie. Gryzonie stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka są nosicielami wielu chorób, dlatego trzeba przeprowadzać deratyzację, która ograniczy ich liczebność. Profesjonalnie wykonana deratyzacja przy użyciu certyfikowanych środków chemicznych przyniesie dobry rezultat bez negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt.

W miejscach rozłożenia trutki i pułapek, stawiane są tabliczki ostrzegawcze informujące od prowadzonej deratyzacji. Przed rozpoczęciem procedury, specjaliści sprawdzają wszystkie miejsca, w których mogą one bytować i którędy mogą przedostawać się do mieszkania lub firmy. Jeżeli zaszczurzeniem dotknięta jest większa powierzchnia informowane są spółdzielnie mieszkaniowe. Na podstawie przeprowadzonej analizy, wybierane są odpowiednie metody pracy. Po podpisaniu umowy firma deratyzacyjna kontroluje stan pułapek i trutek, usuwa martwe gryzonie.

Zasady obowiązujące przy deratyzacji

Jeżeli w mieszkaniu przebywają dzieci lub zwierzęta domowe stosowane są tylko pułapki lub karmniki deratyzacyjne, dzięki temu jest pewność, że nie dojdzie do zatrucia. Smak trutki na gryzonie jest bardzo nieprzyjemny dla zwierząt domowych, co powinno ich skutecznie zniechęcić do zjedzenia ponieważ zawiera bitrex. Natomiast szczury chętnie spożywają takie substancje. Osoby posiadające koty, powinny w czasie deratyzacji zwrócić szczególną uwagę na swojego pupila. Zatruty szczur stanowi dla niego zagrożenie, w przypadku zjedzenia osowiałego szczura, kot ulegnie zatruciu.

Jeżeli pojawią się szczury w domu, nie można odkładać deratyzacji, ponieważ gryzonie zanieczyszczają swoimi odchodami wszystko, co napotkają na drodze i mogą stać przyczyną poważnych chorób. Najgroźniejsze to: histoplazmoza (zakażenie grzybem), gorączka szczurza, choroba Weila, gorączka krwotoczna, tyfus plamisty, hymenolepioza (wywołana przez tasiemca szczurzego). Decyzja o deratyzacji musi zapaść szybko i powinna być przeprowadzona profesjonalnie i skutecznie (np. Deratyzacja w Warszawie). Tylko ta metoda zapobiegnie wystąpieniu plagi i zachorowań spowodowane bezpośrednio przez myszy i szczury.

Więcej informacji na temat deratyzacji na stronie: https://prusator.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne