Strona głównaBiznesPrzejrzysta woda w basenie ogrodowym - pompy basenowe, filtry, chemia

Przejrzysta woda w basenie ogrodowym – pompy basenowe, filtry, chemia

Zabiegi wodne są świetną rozrywką dla dzieci i dorosłych, najlepszym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, a także wspólnego spędzenia czasu z rodziną, ciesząc się widokiem basenu ogrodowego. Aby mieć pewność, że woda w basenie jest zawsze czysta i przejrzysta, warto kupić wysokiej, jakości i starannie dobrany sprzęt do uzdatniania wody w basenie. Przede wszystkim jest to pompa basenowa z filtrem i chemia do dezynfekcji wody.

Filtry do basenu ogrodowego

Sprzęt do filtrowania wody w basenie pomaga poradzić sobie z problemem usuwania zanieczyszczeń, którego podstawą są filtry do oczyszczania wody w basenie, opóźniające wtrącenia mechaniczne, przywracające czystość wody i przezroczystość. Filtry piaskowe do basenu zapewniają wysoką, jakość filtracji, są łatwe w obsłudze, utrzymaniu, a jednocześnie stosunkowo niedrogie. Są to najbardziej optymalne filtry pod względem stopnia i prędkości czyszczenia, które wykorzystują piasek kwarcowy lub szklany, jako wypełnienie robocze. Filtr piaskowy do basenu charakteryzuje się wysoką wydajnością, dobrej, jakości uzdatnianiem wody, łatwością konserwacji.

Najważniejszym elementem basenu jest pompa wodna. Żaden sztuczny zbiornik nie jest kompletny bez pompy.To za pomocą pomp wodnych powstaje ciśnienie w celu filtrowania wody, pompa kieruje przepływ wody i zapewnia obieg warstw wody w całości. Bogaty wybór dopasowanych do różnych modeli pomp filtrów do basenu: https://folkpool.pl/filtr-piaskowy-pompa-do-basenu/.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę do basenu ogrodowego

Na rynku dostępnych jest wiele pomp do basenów o różnych wydajnościach, możliwościach i różnej, jakości wykonania. Właściwy wybór jest kluczem do długoterminowej, nieprzerwanej pracy basenu. Dla każdego rodzaju sprzętu wybiera się pompę obiegową o odpowiedniej wydajności. Należy pamiętać o tej zasadzie: normalną pompę z normalnym ssaniem można zainstalować tylko poniżej poziomu wody, a pompy samozasysające można zainstalować wyżej. Wysokość ssania samozasysającej pompy powyżej poziomu wody może wynosić do 2 metrów. Ponadto samozasysające pompy o dużej wydajności ssania nadają się do pracy z odkurzaczami na dole i filtrami, które znajdują się powyżej poziomu wody.

Materiałem do produkcji układów filtrująco-pompujących nie może być stal, ponieważ jest podatna na korozję i chemikalia dodawane do wody. Plastik ABS o wysokiej wytrzymałości nie podlega atakom chemicznym. To z niego powstaje większość takich układów, które dla sprawnego działania powinny być również wyposażone w termiczne zabezpieczenie przez przegrzaniem.

Pompy basenowe Hayward

Pompa Hayward jest przeznaczona do kontroli wymiany wody w basenach ogrodowych. Jako czynnik roboczy można stosować zarówno wodę zwykłą, jak i zawierającą chlor. Pompa jest wyposażona w zamknięty wentylowany silnik, chroniony przed przeciążeniami technicznymi. Wysoki stopień ochrony obudowy silnika zapobiega wnikaniu wody. Materiały izolacyjne mogą wytrzymać obciążenia wysokotemperaturowe, część hydrauliczna wykonana jest z materiałów odpornych na korozję chemiczną i sól. Pompa nie boi się promieni UV i jest przeznaczona do pracy przez wiele lat.

Chemia basenowa niezbędna do utrzymania czystej wody

Właściwa dezynfekcja wody w basenie to zestaw działań, dla których wykorzystywana jest odpowiednia chemia basenowa. Ale na początku należy ustalić, za pomocą, jakiej substancji zostanie przeprowadzona dezynfekcja. Chlor jest najskuteczniejszym produktem do uwalniającym dużą ilość tlenu, wydajnie eliminuje bakterie w wodzie.

Czyszczenie chemiczne rozpoczyna się od sprawdzenia poziomu pH. Ważne jest, aby utrzymać go w granicach 7,2 – 7,6. Substancje chemiczne dezynfekujące wodę są wrażliwe na równowagę kwasowo-zasadową i działają optymalnie tylko przy normalnym poziomie pH. Urządzenia dozujące chemię basenową, chloratory, lampy UV zmniejszające zużycie chloru oraz urządzenia kontrolno – pomiarowe można kupić: https://folkpool.pl/chlor-do-basenu-chemia-basenowa/.

Dezynfekcja wody basenowej jest obowiązkowa, zastosowanie chemii rozwiązuje problem rozwoju szkodliwych organizmów, grzybów i glonów. Metoda chlorowania wody jest bezpieczną i oficjalnie zatwierdzoną metodą dezynfekcji wody w basenach ogrodowych. Chlor dostępny jest w postaci pastylek i granulatu, do jego stosowania mogą być wykorzystane bojki, które pływają w basenie albo urządzenia do precyzyjnego dozowania chloru (chloratory).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne