SHIBA INU

Shiba Inu to pies, który należy do najmniejszych przedstawicieli ras japońskich: wysokość psa w kłębie ok 40 cm, a suczki ok 37 cm. Shiba Inu jest szlachetnym o harmonijnej i mocnej budowie psem. Pięknie się prezentuje, a głowę nosi zawsze wysoko. Shiba inu jest psem, którego cechuje przyjacielskie usposobienie. Łatwo przywiązuje się do człowieka pod warunkiem, że zdobędzie jego zaufanie. Shiba inu to przyjazny, pogodny, wrażliwy pies, który doskonale czuje się jako ulubieniec całej rodziny. Uwielbia spacery, zabawę i bardzo sobie ceni współpracę i aktywność ze swym właścicielem. W stosunku do obcych osób Shiba inu jest nieufny i zdystansowany. To psy, których cechuje doskonała pamięć, dzięki której zapamiętuje sobie te dobre, jak i złe chwile. Dlatego tak bardzo ważna jest ich prawidłowa i odpowiednia socjalizacja, która ma kluczowe znaczenie w ich dalszym życiu. Shiba inu to pies wybitnie inteligentny i niezależny. Potrzebuje konsekwentnego i spokojnego wychowania. To pies, który nie podporządkuje się osobie, która ma uległy charakter, nie jest stanowcza i nie jest kreatywna.

Shiba inu jest ciekawski świata, czujny, który potrafi odnaleźć się w różnych sytuacjach i warunkach. Należy również zaznaczyć, że psy rasy shiba inu znakomicie odnajdą się w różnego rodzaju psich sportach. To także psy, dla osób, które dłużej muszą przebywać poza domem.

Shiba inu to rasa psów, które są wytrzymałe i odporne na zmienne warunki klimatyczne. Nawet jako starsze psy shiba inu zachowują świetną kondycję i zdrowie. To rasa, która nie ma szczególnych wymagań żywieniowych oraz nie ma tendencji do otyłości. Dobrze zbilansowana karma, dostosowana do wieku i aktywności psa, zaspokoi potrzeby żywieniowe Shiba inu. Tak jak u większości ras, należy pamiętać, że Shiba inu intensywnie linieje. Dlatego ważne jest, aby w tym okresie regularnie go wyczesywać.

W Polsce można znaleźć hodowle Shiba inu, które należą do Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne