Strona głównaUncategorizedJak przygotować się do przeprowadzki

Jak przygotować się do przeprowadzki

Każda przeprowadzka jest ważnym i zarazem bardzo stresującym etapem w życiu, dlatego powinna być dokładnie zaplanowana i zorganizowana. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować cały dobytek do przewiezienia, zapewnić transport wszystkich rzeczy, jak i transport własny. Istotne jest uporządkowanie wszelkich spraw związanych ze zmianą miejsca zamieszkania np. zgłoszenie zmiany adresu dla przychodzącej korespondencji. Może nie być mile widziane, jeśli nowy lokator będzie otrzymywał nasze rachunki, listy itp.

 Jak zorganizować przeprowadzkę:

  • Zamówić firmę zajmującą się przeprowadzkami, jeśli nie mamy możliwości transportu we własnym zakresie.
  • Przygotować rzeczy do przeprowadzki – zorganozowanie kartonów różnej wielkości najlepiej z uchwytami, co znacznie ułatwi przenoszenie. Kartony można otrzymać ze sklepów lub zakupić. Jest możliwość wypożyczenia specjalnych pojemników przez firmy zajmujące się przeprowadzkami.
  • Zapakować wszystkie rzeczy i dokładnie opisać, ułatwi to znacznie znalezienie wszystkiego w nowym miejscu, Delikatne rzeczy owinąć folią bąbelkową lub niepotrzebnymi gazetami. Sprzęty zabezpieczyć styropianem lub folią.
  •  Najważniejsze dokumenty trzymać w torebce przy sobie, pozostałe spakować do odpowiedniego kartonu i dokładnie oznakować.
  • Wyrzucić niepotrzebne rzeczy, aby nie generować śmieci i nie przewozić ich do nowego lokalu.
  • Opróżnić lodówkę i zamrażarkę zwłaszcza z mrożonek, mięsa, wędlin – w miarę możliwości kupować żywność i na bieżąco zjadać.
  • Zabezpieczyć meble przed transportem: usunąć wszystkie rzeczy z szaf, szuflad, zakleić taśmą klejącą. Przenoszenie np.szafy pełnej ubrań lub szuflady pełnej kosmetyków jest bardzo niewygodne, jak również, grozi uszkodzeniem podczas transportu, jak i możliwością wypadnięcia.
  •  Bardzo duże meble należy dla bezpieczeństwa, zdemontować, pamiętając o zabezpieczeniu śrubek, kołków itp.
  • Przygotować karton z najpotrzebniejszymi rzeczami, które przydadzą się w pierwszych godzinach w nowym miejscu: ręczniki, piżamy, środki czystości, jedzenie itp.

Dobrze przemyślana i przygotowana odpowiednio wcześniej przeprowadzka, umożliwi zaoszczędzenie czasu, nerwów i pozwoli  w pełni cieszyć się nową zmianą w życiu.

Więcej na: http://przeprowadzimy-cie.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne