Strona głównaBiznesWspółpraca z software house a pozyskiwanie finansowania przez startup

Współpraca z software house a pozyskiwanie finansowania przez startup

Dlaczego wiele nowych przedsięwzięć biznesowych nie odnosi sukcesu? Jednym z najważniejszych powodów jest brak wystarczających środków finansowych. Nawet najlepiej rokujący pomysł nie ma szans na realizację jeżeli nie uzyska wsparcia pieniężnego.

Dlaczego warto współpracować z software house-em przy poszukiwaniu finansowania zewnętrznego? Oto kilka najważniejszych powodów.

Możliwe źródła pozyskiwania 

Istnieją startupy, które rozwijają się organicznie i nie korzystają z finansowania zewnętrznego. Jednak przedsięwzięć tego typu jest zdecydowanie mniej niż tych, które uzyskują wsparcie kapitałowe z zewnątrz. Jakie są najważniejsze i najpopularniejsze

  • organizacje międzynarodowe,
  • jednostki rządowe i samorządowe,
  • organizacje pozarządowe – fundacje i, stowarzyszenia,
  • inkubatory i akceleratory biznesu,
  • fundusze venture capital (VC) i aniołowie biznesu,

Istnieje jeszcze jedno ciekawe źródło kapitału – crowdfunding. Jest to forma zbierania kapitału na realizację przedsięwzięć biznesowych od drobnych inwestorów, którzy w zamian za zainwestowane pieniądze uzyskują niewielkie udziały w firmie. Crowdfunding zyskuje coraz większą popularność na całym świecie i stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych form finansowania startupów.

Rola software house w pozyskiwaniu finansowania

Jak jest rola firmy programistycznej w procesie pozyskiwania finansowania przez startup? Może ona zostać dostosowana do potrzeb klienta. Możliwe jest zapewnianie wsparcia na każdym etapie procesu rozpoczynania działalności, czyli podczas:

  • przygotowania produktu lub usługi,
  • przygotowania oprogramowania wspierającego model biznesowy,
  • przygotowania wnioski o pozyskanie finansowania,
  • zaprezentowanie wniosku.

Profesjonalna pomoc na każdym z etapów zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania finansowania. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze firmy programistyczne bardzo często współpracują z firmami zapewniającymi finansowanie i ich udział w projekcie jest jednym z kluczowych warunków otrzymania środków. Drugi powód związany jest z oświadczeniem software house-ów w obsłudze startupów. Firmy tego typu często angażują się w przygotowywanie wniosków i prezentacji, więc zdobywają kompetencje niezbędne do przekonania potencjalnych inwestorów.

Software house jako źródło finansowania

Czy software house może finansować rozwój startupu? Oczywiście, że tak. I na całym świecie takie rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność. Głównie dlatego, że jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne i często skuteczne. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że software house może często jest pierwszym potencjalnym inwestorem, któremu prezentowany jest projekt przyszłego biznesu. Oznacza to, że firma programistyczna ma przewagę czasową nad innymi finansującymi.

Drugi powód związany jest z brakiem konieczności inwestowania środków finansowych. Inwestycją software house-u mogą być kompetencje, znajomość najnowszych trendów technologicznych oraz dotychczasowe doświadczenia w pracy ze startupami. Software house może zapewnić rozpoczynającej działalność firmie najwyższej jakości wsparcie początkowe, darmowe rozwiązania informatyczne oraz dalsze wsparcie rozwojowe. A w przypadku powodzenia przedsięwzięcia uzyskać udział w przedsiębiorstwie i przyszłych zyskach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne