Strona głównaUncategorizedRodzaje masażu i jego zalety

Rodzaje masażu i jego zalety

Nasza codzienność wypełniona jest pośpiechem, stresem, nerwami i często brakiem ruchu. Taki tryb życia negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Pojawiają się stany napięcia mięśniowego, bóle głowy, bóle w obrębie kręgosłupa i inne dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Masaż jest jak urlop na żądanie dla naszego ciała. To idealna recepta na osiągnięcie równowagi i zniwelowanie skutków życia w ciągłym biegu. Poznaj niezliczone korzyści, które masaż oferuje nasze ciału i psychice!

Relaks na zdrowie 

Masaż, to zabieg fizjoterapeutyczny, który wykonuje masażysta poprzez oddziaływanie na tkanki pacjenta odpowiednio ugniatając i naciskając dłońmi lub palcami. To tak naprawdę metoda leczenia i relaksacji, w której jeden żywy organizm oddziałuje na drugi. Masaż jest dobrym rozwiązaniem przy pojawiających się bólach kręgosłupa oraz mięśni i więzadeł, które go otaczają. Ich właściwe wzmocnienie i rozluźnienie jest podstawą profilaktyki zdrowych pleców. Jednak ten przyjemny zabieg można wykonywać na całym ciele, a przez zastosowanie różnych technik zwiększa ukrwienie w naszych organizmach. Nie można pominąć także relaksujących i rozluźniających właściwości masażu – ta korzyść sprawia, że warto wybrać się na taki zabieg nawet jeśli nie mamy dolegliwości bólowych. 

Rodzaje masażu

Masaż zwykle wykonuje się na specjalnym stole dedykowanym do tego rodzaju zabiegów. Używa się przy tym specjalnych oliwek, które mają na celu zwiększenie płynności ruchów masażysty, a także zmniejszenie potencjalnego tarcia, które może powodować uczucie dyskomfortu. Działanie masażu może różnić się w zależności od tego, jaka technika zostaje zastosowana. Najbardziej popularne rodzaje masażu to:

  • klasyczny,
  • limfatyczny,
  • okostnowy,
  • łącznotkankowy,
  • segmentalny.

Zapisz się na masaż 

Masaż leczniczy ma wiele zalet, które wykorzystują fizjoterapeuci w rehabilitacji swoich pacjentów. Jednak możesz się na niego zapisać tylko po to, aby doznać uczucia błogiego rozluźnienia. Profesjonalny gabinet dobierze zabieg idealny do Twoich potrzeb, a dzięki wykwalifikowanej kadrze nie musisz się obawiać ewentualnego pogłębienia istniejących urazów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne