Strona głównaBiznesNa co zwrócić uwagę wybierając zmywarkę do szkła?

Na co zwrócić uwagę wybierając zmywarkę do szkła?

W wielu punktach gastronomicznych wykorzystywana jest dedykowana zmywarka do szkła. W niniejszym artykule przedstawiamy na co warto zwrócić uwagę poszukując urządzenia nastawionego na mycie szklanych naczyń.

Zmywarka do szkła

Kupując zmywarkę do szkła liczymy na nieskazitelne czyste szkło. Bez niechcianych smug, śladów czy innych śladów po nieudanym myciu. Mycie małych szklanek lub kieliszków kojarzy się z uciążliwym zadaniem. Bardzo często bariści i restauratorzy chcąc podać gościom nieskazitelnie czyste szklanki muszą poprawiać czyszczenie po zmywarce. Oczywiście nie oznacza to, że poprawianie po zmywarce jest koniecznością. Po prostu trzeba posiadać urządzenie wysokiej klasy na którym można polegać.

Na co zwrócić uwagę wybierając zmywarkę do szkła?

Po pierwsze wybierając zmywarkę do celów gastronomicznych warto zadbać o to aby urządzenie miało funkcję wyparzania. Jest to ważne ze względów higienicznych oraz bardzo rekomendowane gdy będzie potrzebna akceptacja sprzętu gastronomicznego wydawana przez sanepid.

Elementy techniczne na które warto zwrócić uwagę wybierając zmywarkę gastronomiczną to między innymi: termostat bezpieczeństwa dla wanny oraz osobny termostat dla bojlera, współczynnik szczelności pompy (np. rekomendowany jest IP 44) oraz moc pompy (np. 0,3 kM). Poza aspektami technicznymi trzeba zwrócić na podstawowy parametr jakim jest maksymalna wysokość mytego szkła, gdyż może się okazać, że niektóre egzemplarze pozwalają wyłącznie na mycie małych talerzy lub niskich szklanek.

Zmywarki przeznaczone do mycia szkła powinny charakteryzować się dużą ilością programów dedykowanych specjalnie do czyszczenia szkła. Oznacza to, że powinien być dostępny tryb szybkiego mycia idealnie nadający się do barów, które używają duże ilości szklanek. Z drugiej strony zmywarki do szkła są zaprojektowane w taki sposób, żeby mycie było wykonywane w możliwie delikatny sposób tak aby nie pozostawić smug i zanieczyszczeń, które są zmorą tradycyjnych zmywarek nie radzących sobie z delikatnym szkłem. Wychodząc temu naprzeciw idealna zmywarka do szkła powinna dysponować zarówno szybkim jak i wolniejszym i delikatniejszym trybem mycia.

Podsumowując, jeśli punkt gastronomiczny wykorzystuje dużą ilość kubków, filiżanek, szklanych talerzyków oraz innych delikatnych szklanych naczyń to zdecydowanie zmywarka gastronomiczna do szkła jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia zaplecza kuchennego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne