Strona głównaUncategorizedOkulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne

Kiedy w porze jesienno-zimowej brakuje słońca, w wakacje nieraz narzekamy na jego nadmiar. Nie zmienia to faktu, że i tak zawsze czekamy na upragnione lato. Warto pamiętać, by w wakacyjnym wyposażeniu mieć mleczko do opalania oraz okulary przeciwsłoneczne. Szczególnie one niech nie będą tylko elementem stylizacji modowej. Chronią bowiem nasze oczy przed szkodliwym działaniem słonecznym, a także zapobiegają przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek wokół oczu. Chcemy być przecież jak najdłużej zdrowi i młodzi!

Czym kierować się w doborze okularów przeciwsłonecznych?

W pierwszej kolejności trzeba pamiętać o obecności filtrów zabezpieczających przed promieniami UV. Robiąc zakupy warto sprawdzić oznaczenia na samych okularach, ponieważ naklejki nałożone przez producenta lub dystrybutora potrafią nieco przekłamywać w tym temacie. Dobrze, jeśli okulary są też oznaczone znaczkiem “CE” – potwierdza to produkcję zgodną ze standardami panującymi w Unii Europejskiej. Po wewnętrznej stronie okularów możemy znaleźć informację dotycząca poziomu przyciemnienia szkieł. Jest to dodatkowy wyznacznik ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Wyróżnia się cztery poziomy: niski (20-57%) wystarczający do korzystania w pochmurne dni, umiarkowany (57-82%) sprawdzający się w Polsce, gdzie mamy do czynienia z średnim nasłonecznieniem, wysoki (80-92%) idealny na wakacje w krajach śródziemnomorskich, a także nad naszym rodzimym morzem oraz bardzo wysoki (92-97%) wskazany w miejscach o wysokim nasłonecznieniu jak np. góry.

Gdy okulary mają filtr UV oraz wymagane atesty, warto zwrócić uwagę na ich wygodę. Nie chodzi przecież o to, by zsuwały się z nosa czy uwierały. Istotne jest też dopasowanie kształtu okularów do twarzy. W sklepach stacjonarnych można przymierzać dowolną ilość par, są sklepy, które oferują sprzedaż internetową (np. https://www.marsandia.pl/). Do takich zakupów dobrze wiedzieć jakie okulary będą pasować do naszej twarzy.
1. Dla twarzy owalnej sprawdzą się tzw. kocie okulary. Są one najbardziej kobiece, intrygują, przyciągają do siebie, a przy tym za sprawą zwężeń optycznie wyszczuplają głowę.
2. Lenonki idealnie sprawdzą się dla osób o twarzy w kształcie przypominającym kwadrat lub trójkąt – łagodny okrągły kształt szkieł pozwala na przełamanie wyraźnych rysów twarzy.
3. Najłatwiej mają posiadacze owalnej głowy – we wszystkich okularach będą wyglądać po prostu dobrze!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne