Strona głównaBiznesNa co zwrócić uwagę kupując gadżety firmowe?

Na co zwrócić uwagę kupując gadżety firmowe?

Firmy prześcigają się w pomysłach na ciekawy, niebanalny gadżet firmowy. Czy takie banały jak długopis, notes, smycz na klucze, pendrive czy kubek dalej wpływają pozytywnie na wizerunek firmy? Czy przedsiębiorcy powinni szukać nowych pomysłów na gadżety firmowe? Przedstawiamy wam na co zwrócić uwagę wybierając gadżet firmowy.

Nie szukaj pomysłów na siłę

Gadżet reklamowy nie powinien być czymś niszowym. Zaskakującym prezentem na pewno wyróżnisz się na prywatnej imprezie urodzinowej. Natomiast szukając gadżetu reklamowego lepiej postawić na coś uniwersalnego. Śmiało mogą to być sprawdzone pomysły takie jak notes lub kalendarz.

Wyróżnij się jakością

Większość klientów lub kontrahentów chętnie wykorzysta notes, kalendarz a nawet Twój firmowy długopis! Jednak to co decyduje o tym czy pomysł na gadżet będzie można uznać za udany czy też nie, to jakość oferowanego gadżetu. Jeśli sprezentujesz świetnie piszące pióro to na pewno klienci bardzo to docenią. Jeśli natomiast rozdajesz długopisy o wartości kilkudziesięciu groszy to kompletnie nie wyróżniasz się z tłumu. Dobrym przykładem jest notes. Z pozoru banalny pomysł można zamienić na coś dużo bardziej cennego. Wystarczy postawić na notesy skórzane, które są synonimem produktu premium i zdecydowanie pozytywnie wpływają na wizerunek firmy.

Wykonaj gadżet własnoręcznie

To naprawdę działa. Wystarczy zrobić jakiś prezent własnoręcznie by jego wartość była dużo wyższa. Na przykład albumy ślubne ręcznie robione są znacznie lepiej postrzegane niż zdjęcia przekazywane w formie płyty CD. Podobnie jest w biznesie! Postaw na gadżety, które są spersonalizowane i “ręcznie robione” w ten sposób naprawdę wiele zyskasz w oczach swoich kontrahentów.

Firmowy logotyp

Niektórzy nie chcą gadżetów reklamowych, które z każdej strony świecą firmowym logotypem. Dlatego ciekawym pomysłem może być złamanie tego schematu. Możesz np. dodać firmową metkę, wizytówkę lub drobną ulotkę doczepioną do gadżetu, natomiast sam gadżet zostawić nieobrandowany.

Podsumowując, wybierając gadżet reklamowy postaw na sprawdzony pomysł jednocześnie postaraj się wyróżnić jakością i spersonalizowanym podejściem do klienta.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne