Strona głównaUncategorizedJakie są rodzaje napędów do bram?

Jakie są rodzaje napędów do bram?

Brama automatyczna to bardzo duże udogodnienie dla wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych. Dzięki bramie z napędem można wjechać do swojego ogrodu bez konieczności wysiadania z samochodu i ręcznego otwierania bramy. Jest to szczególnie cenne podczas brzydkiej, deszczowej pogody, jak i wtedy kiedy wyjazd z naszego ogrodu prowadzi na bardzo ruchliwą ulicę. Planując budowę ogrodzenia, warto od razu pomyśleć o zakupie bramy z napędem, która na pewno będzie dużym udogodnieniem dla wszystkich mieszkańców. Jakie mamy rodzaje napędów do bram?

Napęd do bramy przesuwnej

Brama przesuwna to jedna z najchętniej wybieranych bram, szczególnie tam gdzie nie ma wystarczającej ilości miejsca na bramę dwuskrzydłową. Brama przesuwna chowa się za ogrodzeniem, zajmując minimalną ilość miejsca. Do wprawienia jej w ruch stosuje się klasyczne napędy elektryczne z zębatką. Koło zębate obracając się, przesuwa się po specjalne metalowej listwie przymocowanej w dolnej części do bramy, wprawiając ją w ruch. Napęd do takiej bramy może mieć postać wolnostojącą, montowaną na betonowym fundamencie lub coraz częściej spotyka się napędy estetycznie ukryte w pionowych słupkach, dzięki czemu zabierają mniej miejsca, a całość wygląda bardzo ładnie i minimalistycznie.

Napęd do bramy dwuskrzydłowej

Kolejnym rodzajem często wybieranych bram na posesję jest brama dwuskrzydłowa, otwierana do wnętrza lub na zewnątrz ogrodu. Napęd do takich bram stanowią dwa siłowniki, mocowane do bocznych słupków. Są one zasilane elektrycznie i kiedy zostaną wprawione w ruch, ich ramiona przesuwają się do tyłu, odciągając oba skrzydła bramy. Bramy dwuskrzydłowe mają bardzo reprezentacyjny wygląd, a ich otwieranie się może być spektakularnym widowiskiem. Jednym z ważniejszych elementów bramy jest oczywiście lampa sygnalizująca ich pracę – najczęściej mruga ona na kolor pomarańczowy lub żółty. Jest to wskazówka dla kierowcy że brama jest w ruchu i należy zachować ostrożność. Może się to przydać szczególnie nocą i przy ograniczonej widoczności.

Zasilanie napędów

Wszystkie napędy do bram zasilane są elektrycznie i najczęściej posiadają transformator zmieniający napięcie z 230V do bezpiecznych 24V. Kosz zakupu napędu do bram waha się od 1300 do nawet 3000 złotych – zależnie od rodzaju, marki i przeznaczenia silnika. Pożyczka na raty pozwala ci kupić dokładnie taki napęd, który zapewni najlepsze warunki pracy i wysoką niezawodność przez następne lata. Pożyczka na raty może także ci pomóc w sfinansowaniu kosztu zakupu samej bramy, której cena może wynosić od czterech do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne