Strona głównaUncategorizedImplanty zębowe – sposób na zdrowy i promienny uśmiech

Implanty zębowe – sposób na zdrowy i promienny uśmiech

Implanty zębowe są sposobem na zachowanie estetycznego uśmiechu nawet w przypadku utraty jednego lub kilku zębów. Dzięki nim można cieszyć się pełną funkcjonalnością jamy ustnej i odzyskać pewność siebie, unikając potencjalnych problemów zdrowotnych związanych z ubytkami w uzębieniu. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka fundamentalnych informacji na temat implantów.

Czym skutkują braki w uzębieniu?

Braki w uzębieniu to nie tylko nieestetyczny uśmiech, ale także szereg innych dolegliwości. Między innymi Problemy z wymową, nawracające bóle głowy, zmiany w mimice twarzy, a przede wszystkim trudności w jedzeniu. W efekcie może dojść nawet do zaniku kości szczękowej.

Czym się różnią implanty od protez?

Proteza przytwierdzana jest jedynie do dziąsła i mocowana za pomocą specjalnego kleju, podczas gdy implant to trwałe rozwiązanie, wykonane z biokompatybilnego tytanu, który jest tolerowany przez organizm. Implant jest wszczepiany w kość, w efekcie zastępując korzeń utraconego zęba.

Co warto wiedzieć na temat implantów?

Podobno w ponad 90% przypadków implanty przyjmują się bez problemu i mogą służyć pacjentowi nawet przez całe życie. Jednak przed przystąpieniem do tego zabiegu konieczna jest dokładna kwalifikacja, wykonanie zdjęcia rentgenowskiego oraz szczegółowa konsultacja ze stomatologiem. Istnieją też przeciwwskazania do wszczepienia implantu, takie jak ciąża, zbyt młody wiek lub obecność chorób, np. cukrzyca czy nowotwór. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu medycznego i wzięcie pod uwagę wszystkich „za i przeciw” przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do zabiegu.

Podsumowanie

Implanty są niezwykle ciekawym osiągnięciem współczesnej stomatologii i pomagają wielu ludziom na całym świecie. Mimo to pamiętajmy, że wielu poważnym interwencjom stomatologicznym można zapobiec. O ile sytuacje krytyczne, takie jak uraz czy wypadek, nie zawsze można uniknąć, to dbanie o higienę jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa to klucz do zachowania zdrowego uśmiechu.

Więcej na: implanty stomatologiczne Warszawa

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne