Strona głównaUncategorizedPrzedszkole - miejsce wspierania kompetencji i rozwoju zainteresowań.

Przedszkole – miejsce wspierania kompetencji i rozwoju zainteresowań.

Kiedy nadchodzi czas podjęcia decyzji o powrocie mamy czy taty do pracy po okresie opieki nad dzieckiem wielu rodziców zastanawia się, czy przedszkole to najlepsza forma opieki nad ich pociechą. W grę wchodzą przecież jeszcze inne możliwości, jak dziadkowie czy opiekunka. Dlaczego więc warto decydować się na przedszkole?

Powód nr 1 – przedszkole wspiera rozwój kompetencji.

Dzięki temu, że przedszkole to grupa rówieśnicza nic chyba bardziej nie jest w stanie w tym młodym wieku wzmacniać rozwoju kompetencji społecznych. Dzięki interakcjom jakie zachodzą w tej społeczności dziecko uczy się funkcjonowania w warunkach pozadomowych, nabywa umiejętności nawiązywania kontaktów, poznaje takie pojęcia jak kompromis czy tolerancja.

Ale kompetencje społeczne to nie wszystko. Przedszkole daje również możliwość rozwoju:

  • samodzielności
  • zdolności manualnych
  • sprawności motorycznej
  • preferencji żywieniowych
  • zdolności poznawczych (w tym pierwsze litery, cyfry, słowo pisane)
  • umiejętności językowych, w tym poznawanie języków obcych.

Tę ostatnią kompetencję wspiera oczywiście najbardziej przedszkole dwujęzyczne, ale już kilkanaście minut nauki języka obcego przez zabawę będzie świetną podstawą do nauki języka w przyszłości. Przedszkole dwujęzyczne jest także cennym wsparciem dla rodzin dwujęzycznych, przekonuje bowiem dziecko, że drugi język to nie tylko domena mamy czy taty, ale kompetencja powszechnie znana i cenna.

Powód nr 2 – przedszkole wspiera rozwój zainteresowań. 

Różnorodność zajęć oferowanych przez przedszkole sprawia, że już w tak młodym wieku kształtują się zainteresowania dziecka. Dzięki bogatej ofercie programowej dość wcześnie zorientować się można czy dziecko ciągnie bardziej w stronę sportu, majsterkowania, prac artystycznych czy nauki języków. Rozpoznane w przedszkolu pasje rozwijać można potem razem z dzieckiem w domu. Będą z pewnością elementem integrującym dziecko z rodzicami i rodzeństwem. Możliwość pracy w grupach nad zagadnieniami, którymi dziecko się interesuje i związane z tym przyjemne wspomnienia mogą stać się w przyszłości zachętą do udziału w organizacjach zrzeszających ludzi o wspólnych zainteresowaniach, a nawet inspirować dziecko do tworzenia takich.

Warto więc wybrać przedszkole jako formę pozadomowej opieki dla dziecka. Będzie to z pewnością trafiona inwestycja w jego przyszłość.

Więcej na temat można przeczytać na: przedszkole wola

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne