Strona głównaUncategorizedOsprzęt do wózków widłowych – ułatwienie i usprawnienie pracy

Osprzęt do wózków widłowych – ułatwienie i usprawnienie pracy

Dodatkowe akcesoria oraz osprzęt montowany na wózkach widłowych pozwala znacząco poszerzyć funkcjonalności tych urządzeń, zapewniając operatom możliwość wykonywania o wiele szerszej palety działań i prac transportowych. Poniżej prezentujemy przegląd najpopularniejszego osprzętu do wózków widłowych.

Platformy robocze

Dzięki platformom roboczym do wózków widłowych możliwe jest bezpieczne podnoszenie osób na wózkach widłowych. Kosze osobowe do wózków widłowych to świetne rozwiązanie dla wszystkich zakładów pracy i magazynów, które nie chcą inwestować w osobne podnośniki koszowe, a których specyfika wymaga od pracowników wykonywania obowiązków pracowniczych na wysokości.

Kontenery

Dzięki bogatej ofercie kontenerów wózki widłowe sprawdzą się do efektywnego transportowania najróżniejszych towarów i produktów sypkich. W ofercie producentów osprzętu do wózków widłowych znaleźć można m.in. kontenery samowyładowcze, kontenery z otwieranym dnem czy kontenery przechylne wysypowe.

Uchwyty do transportu beczek

Uchwyt do transportu beczek pozwala sprawnie transportować beczki w obrębie zakładu przemysłowego, fabryki czy magazynu. Chwytaki do beczek umożliwiają transport pionowy beczek o szerokim zakresie pojemności i kompatybilne są z beczkami wykonanymi ze stali i z tworzyw sztucznych.

Pługi do odśnieżania

Pług do odśnieżania montowany na widły wózków widłowych umożliwia sprawnie odśnieżyć place i zewnętrzne tereny w obrębie fabryk, hal, magazynów i innych obiektów przemysłowych.

Widły i przedłużki

Widły oraz przedłużki do wózków widłowych pozwalają na transport większych palet oraz towarów o nietypowych gabarytach. Dzięki stosowaniu przedłużek do wideł możliwe jest transportowanie towarów o ciężarze do 8 ton i długości do 3 m.

Ostrogi

Ostrogi umożliwiają transport bliski kręgów, szpul z drutem, papierem, dywanów oraz innych materiałów w rolach. Z ostróg można korzystać także do rozładunku długich kontenerów. Montowane są one na płycie czołowej wózka widłowego za pomocą zaczepów lub tulei lub na widły.

Pozostały osprzęt

Wśród pozostałych akcesoriów i osprzętu do wózków widłowych wymienić można m.in.: pazury dociskowe, zamiatarki, trawersy, palety do transportu butli, szufle, dociskacze czy karetki przesuwne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne