Strona głównaBiznesOrganizowanie ślubów

Organizowanie ślubów

Śluby to poważny biznes, można by powiedzieć – coraz poważniejszy. Może zdarzają się coraz rzadziej, ale za to zyskują na oprawie i znaczeniu. Stąd też na znaczeniu zyskuje ślubny przemysł. A w nim postać organizatora ślubów (w naszych warunkach – to jest organizatorka, bo zajmują się tym przede wszystkim kobiety). Organizowanie ślubów staje się powoli zawodem. Na początek bywa zajęciem dorywczym, ale coraz częściej staje się zajęciem na pełny etat.

Zadania do wykonania

Czym zajmuje się organizator ślubów? Na początek wysłuchuje oczekiwań młodej pary. A potem – stara się je zrealizować. W zależności od konkretnego zlecenia zajmuje się znalezieniem sali, muzyków, troszczy się o oprawę i dobrą atmosferę – nie tylko na ślubie, ale i podczas przygotowań. Dobra organizatorka przeprowadza parę przez wszystkie problemy, mniejsze i większe. Z definicji – każda para ma mniejsze doświadczenie w organizowaniu ślubów i wesel niż organizatorka. Dlatego jest w stanie doradzić między innymi jakie zaproszenia będą odpowiednie lub jakie bileciki na stół będą pasowały do klimatu wesela.

Baza danych i kontaktów

Najcenniejszym narzędziem pracy organizatora ślubów jest jego baza kontaktów. Namiary na muzyków i na krawcowe zdolne dokonywać cudów przeróbek na ostatnią chwilę. Na kwiaciarnie i giełdy kwiatowe oraz na firmy cateringowe oferujące bardzo różne typy jedzenia. Kontakty to są określone, sprawdzone osoby i firmy, które już pokazały co potrafią i mogą oszczędzić nerwów młodej parze, rodzicom i drużbom.
Zobacz także: różaniec

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne