Strona głównaBiznesNajczęściej popełniane błędy przy tworzeniu stron www

Najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu stron www

Obecnie to głównie strona internetowa decyduje o tym, czy firma odniesie sukces. Bez własnej witryny trudno jest promować biznes i budować pozytywny wizerunek. Tworzenie stron www to kilkuetapowy proces. Oto najczęstsze błędy, jakie mu towarzyszą.

Umieszczanie złej jakości tekstów

W przypadku stron internetowych bardzo ważne jest nie tylko to, jak wygląda witryna, ale też jakie treści zostały na niej umieszczone. Nie może być tak, że świetnie dopracowana strona ma słabej jakości content, bo to nie wygląda profesjonalnie. Dlatego przy tworzeniu stron powinno brać udział wielu specjalistów, w tym także tych zajmujących się wyłącznie pisaniem tekstów. Bardzo często copywriterzy są niezbędni, żeby szczegółowo dopracować witrynę.

Źle zaprojektowana nawigacja

Za jeden z najbardziej istotnych elementów każdej strony www uznaje się nawigację. Jeśli zostanie ona źle zaprojektowana, wówczas korzystanie z witryny nie będzie intuicyjne i można się do niej szybko zniechęcić. Muszą o tym pamiętać w szczególności firmy oferujące sprzedaż produktów czy usług. Nawigacja powinna być umieszczona w centralnym miejscu strony, czyli tam, gdzie najpierw kierujemy wzrok. Ważne jest też to, aby odsyłała do wszystkich dostępnych podstron.

Brak regularnych aktualizacji

Tworzenie stron www to nie tylko zaprojektowanie i wykonanie witryny, ale też dbanie o jej regularną aktualizację. Co pewien czas powinno się publikować nowe treści, aby strona była prawdziwą wizytówką jej posiadacza. Należy podkreślić, że systematycznie aktualizowana witryna ma lepszą pozycję w wyszukiwarkach.

Niedopracowany design

Im więcej, tym lepiej to zasada, która nie zawsze się sprawdza. Tworzenie stron www często oparte jest na podążaniu za najnowszymi trendami, jednak witryna nie może być przesycona różnymi efektami. Konieczne jest zastanowienie się, do kogo jest ona adresowana. Strona www musi wyglądać elegancko, ale zbyt duża liczba ozdobników przyniesie efekt inny od zamierzonego. Projektując witrynę, przez cały czas trzeba mieć na uwadze to, kto będzie jej użytkownikiem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne