Strona głównaLifestyleJak zamontować mech na ścianę

Jak zamontować mech na ścianę

Już podjąłeś decyzję o tym, że chcesz mieć na ścianie mech. Pojawia się jednak pytanie, jakie są sposoby na to, żeby go na tej ścianie zamontować? Opcji jest wiele, przedstawimy najciekawsze.

Obraz z mchu

Przekonaj się sam, że stworzenie własnej kompozycji z mchu, to świetna zabawa! Potrzeba będzie tylko chęci, manualnych zdolności i kilku niezbędnych materiałów, takich jak rzecz jasna mech, rama z pleckami wilgocioodpornymi oraz pistolet z klejem florystycznym.

Do ramy nadaje się każdy rodzaj mchu. Do nowoczesnego wnętrza możemy polecić mech chrobotek, który w połączeniu z bardziej nowoczesnymi ramami (białymi, czarnymi czy bambusowymi) tworzy świetną kompozycję. Mech poduszkowy i płaski zdecydowanie lepiej komponują się w ramach dębowych, o stonowanych, “ciężkich” kolorach. Pasują do klasycznych wnętrz, z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Żeby wykleić mech na wilgocioodpornym korku czy innym odpornym na wilgoć podłożu, wystarczy rozgrzać klej w pistolecie i krok po kroku wypełniać nim powierzchnię. Szybciej pójdzie w przypadku poduszek i mchu płaskiego (są większe, zajmują więcej miejsca), natomiast z mchem chrobotkiem potrzeba będzie sporo cierpliwości.

Jeżeli nie masz ochoty na własnoręczną zabawę z mchem, zawsze możesz zlecić wykonanie obrazu nam! Zrobimy to z wielką przyjemnością i ochotą.

Panel z mchu

Kiedy chcesz aby mech “naturalnie” wyrastał ze ściany, warto postawić na mech nie w ramie, a w panelu. Taki panel można wykończyć na krawędziach mchem tak, że sam podkład nie będzie zauważalny. Panel będzie sprawiał wrażenie, jakoby mech wyrósł ze ściany, co przynosi fantastyczne rezultaty.

Mech nie musi być tylko elementem na ścianie, może wypełnić ją całą! Doskonale sprawdza się również w miejscach, gdzie przygotowano wgłębienie w ścianie, tzw. “wnękę”. Zieleń wprowadza życia i energię do mieszkania czy biura, a w dużych ilościach sprawia wrażenie, jakoby ktoś zabrał kawałek lasu i powiesił go sobie na ścianie.

Jak zawiesić panel lub obraz na ścianie

Obrazy to żadna, wielka filozofia. Trzeba znaleźć zamontowany na plecach punkt zaczepienia i po prostu zawiesić. Trudniej będzie w przypadku paneli. Lżejsze panele można zamontować przy użyciu kleju montażowego (typu “Mamut”), ale przy większych realizacjach trzeba będzie użyć kołków montażowych. Jest też możliwość użycia aluminiowych stelaży, na których są montowane ścianki gipsowe.

Czy można zamontować mech bezpośrednio na ścianie?

Nie należy montować mchu na niczym innym, niż na podłożu wilgocioodpornym. Bardzo trudno będzie nam też naklejać mech w pionie. Klej montażowy będzie wtedy spadał na mech i może go zniszczyć. Najlepiej więc, przygotować panele, które później zostaną zamontowane na ścianie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne